آخرین اخبار ال جی | LG NEWS

سرمایه گذاری اپل در ال جی برای ساخت پنل OLED برای آیفون

نوشته شده توسط ال جی 1396-4-13

 

هم اکنون از شرکت سامسونگ تحت عنوان تنها سازنده ی  پنل‌ OLED مورد احتیاج شرکت اپل برای آیفون ۸ نام برده می‌شود؛ اما به نظر می آید کوپرتینویی‌ها به دنبال  ایجاد تنوع در زنجیره‌ی تولید پنل‌ OLED  در جهت جلوگیری از کمبود وهمچنین مشکلات احتمالی در آینده هستند.

طیق اطلاعات اخیر، فقط شرکت اپل در آستانه‌ی بستن  قراردادی جدید با ال‌جی نیست بلکه؛ این کمپانی آمریکایی قصد دارد تا با سرمایه‌گذاری گسترده‌ای در خطوط تولید OLED  ال‌جی، امکان تولید OLED  به شکل اختصاصی برای آیفون‌های خود را در اختیار داشته باشد.

کمپانی سامسونگ هم اکنون حدود  ۹۵ درصد از بازار‌ پنل‌های OLED  سایز کوچک و متوسط را در اختیار داشته؛ حال این شرکت کره‌ای می خواهد تا با احداث بزرگترین کارخانه ی تولید پنل OLED  جهان، همچنان جای پای خود را محکم‌تر و بهتر از قبل  سازد. در مقابل، The Korea Heraldگزارش کرده است که شرکت اپل در آستانه‌ی امضای قراردادی با شرکت ال‌جی برای تبدیل شدن این کمپانی به تأمین‌کننده‌ی اختصاصی پنل OLED  برای آیفون می باشد. در گزارش گفته شده، شرایط به این شکل توضیح داده شده است.

طبق اطلاعات ارائه‌شده، کمپانی اپل به دنبال یک سرمایه‌گذاری ۱.۷۵ تا ۲.۶۲ میلیارد دلاری در صنعت ساخت پنل OLED  ال جی است تا از این راه بتواند خطوط تولید جدیدی را راه‌اندازی کند که به شکل اختصاصی برای اپل پنل OLED   تولید کنند. گفته ها حکایت از این داشته که دو طرف در مورد مفاد قرارداد به توافق نظر رسیده‌اند؛ هرچند جزئیات دقیق این توافق مانند مبلغ، زمان و دیگر موارد هنوز کاملا مشخص نشده است.

انتظار داریم کارخانه‌ی جدید ال‌جی برای تولید پنل‌ OLED  که با اسم E6 شناخته می‌شود، در سال ۲۰۱۹ وارد چرخه‌ی ساخت پنل شود. ال‌جی ماه قبل اعلام کرد که می خواهد سرمایه‌گذاری ۳.۵ میلیارد دلاری در زمینه‌ی ساخت پنل‌ OLED  داشته باشد. امروز شواهد امر حاکی از این است که قسمت بزرگی از پول سرمایه‌گذاری شده، به وسیله ی اپل تأمین خواهد شد.

همکاری با کمپانی ال‌جی را باید یک قرارداد دو سر برد برای  کمپانی اپل به شمار آورد؛ چون که این شرکت آمریکایی علاوه بر کسب اطمینان خاطر از تأمین احتیاج خود که شاید به خاطر تکمیل ظرفیت تولید سامسونگ قادر به پاسخگویی به آن نباشد، می‌تواند با ایجاد رقابت بین کمپانی‌ها، قیمت را نیز به نفع خودش کم دهد.

منبع : 9TO5MAC