آخرین اخبار ال جی | LG NEWS

تاکید ال جی بر روی تفاوت پنل های OLED و QLED

نوشته شده توسط ال جی 1395-11-27

 

مدیران ال جی دیسپلی مقایسه پنل های OLED وQLED

را اشتباه دانستند

 

گویا به تازگی در نشستی که با حضور مدیران بخش ال جی دیسپلی برگزار شده بود مسئله تفاوت های فناوری پنل های OLED با QLED  به چالش کشیده شد. مدیران این شرکت مقایسه این دو فناوری و یکی دانستن آن دو باهم را کار اشتباهی دانستند و به طور کلی تکذیب کردند.

سامسونگ در نمایشگاه CES 2017 از تلویزیون های QLED پرده برداری کرد. شبکه های اجتماعی و رسانه های مختلف از آن پس آن را شبیه فناوری تلویزیون های OLED که فناوری دیودهای ارگانیک ساطع کننده نور هستند یکی دانستند.

براساس ادعای ال جی فناوری QLED فناوری نمایشگر LCD به صورت کریستال مایع است و هیچ سنخیتی با OLED  ندارد. تنها تمایز فناوری در تلویزیون های OLED سامسونگ در مقایسه با مدل های قبلی میزان روشنایی آن هاست.

 

 

در فناوری کوانتوم دات یا نقطه کوانتومی میزان روشنایی دستگاه براساس میزان نوردهی و عمق سیاهی پیش زمینه تغییر می کند.

البته سامسونگ فناوری کوانتوم دات را تا حد زیادی بهبودی بخشیده و میزان کارایی آن را دو چندان کرده است اما پایه این تلویزیون ها از همان پنل LCD بهره می برند.

به گفته رییس شرکت ال جی دیسپلی مقایسه QLED با OLED  ها درست نیست چرا که QLED منبع نور نیستند اما در OLED پیکسل ها از خود نور ساطع می کنند.

در نتیجه  QLED و OLED دو نمایشگر کاملاً متفاوت از هم هستند. ال جی تصمیم گرفته در سال جدید تمرکز بیشتری را بر روی توسعه نمایشگرهای OLED در اندازه های بزرگ، کوچک و متوسط بگذارد و بازار جهانی نمایشگرهای خود را با تقویت تولید LCD ممتاز و پیشرفته سازد.

فروشگاه مرکزی ال جی شما را در جریان آخرین اخبار روز دنیای ال جی قرار می دهد...

 

 

منبع: Businesskorea

 

 

 

www.lgiran.com