مانیتور 29MT45000GI ال جی

  • مدل کالا: 29MT45000GI
  • موجودی: در انبار


مانیتور 29MT45000GI ال جی

  • LED
  • Monitor TV
  • RGB+HDMI+USB
  • HD

 

 

در آخرین سال‌های قرن گذشته، دو کمپانی از دو قاره‌ی گوناگون ، به راهکاری مشترک دست زدند تا زمینه‌ساز به وجود آمدن یکی از تولیدکنندگان بزرگ LED در کره‌ی زمین شوند. فیلیپس و ال‌جی در کنار هم و با مدیریت ال‌جی تحت عنوان مالکین LG-Philips Displays در حال فعالیت‌اند. ال‌جی که مثل سونی اولین تولیدکننده‌ی رادیوی کره به‌عنوان پیام‌آور آغاز صنعت الکترونیک بود، هم اکنون عهده‌دار ساخت نمایشگر های  بسیاری از محصولات مطرح امروزی (از جمله ساخت صفحه نمایش iMac با کیفیت 5K) است.
هرچند امروزه گستره ی قابل‌توجهی از تولیدات ال‌جی به شکل رسمی منقش به نشان ال‌جی نمی باشد؛ اما بدون تردید همه ی محصولات منسوب به ال‌جی، نشانگر نبوغ مهندسان این کمپانی کره‌ای هستند. شایان‌توجه است که دقت بالای ساخت، نوآوری و بهای تمام‌شده‌ی مناسب دستگاه های این کمپانی باعث شده تا همیشه یکی از گزینه هایی که برای خرید دستگاه های الکترونیکی در ذهن داریم، برند ال‌جی باشد.

 

 

 

بعد از همه ی توضیحات بالا، بد نیست اندکی در مورد سلیقه‌ی خرید صحبت کنیم. به جز اندکی از کاربران نیمه‌حرفه‌ای در کاربری‌های گرافیکی (چرا که کاربران حرفه‌ای اصولا دستگاه های اپل را ترجیح می‌دهند) که به مانیتورهایی قوی نیاز دارند، فقط گیمرها را می شود یافت که از نداشتن صفحات نمایشی با کیفیت‌های اعجاب‌انگیز رنج می‌برند. به غیر از این دو گروه، بقیه ی کاربران و به خصوص کاربران خانگی، به داشتن مانیتورهای گران‌قیمت برای کارهای روزانه نیاز نخواهند داشت. باید گفت که ال‌جی این بار این کاربران را هدف خود قرار داده است. یک مانیتور خیلی بزرگ (24 اینچ) که از پورت های متنوعی برخوردار است و گیرنده‌ی دیجیتال داخلی هم دارد. دستگاهی است که به‌شدت برای طرفداران صفحات نمایش بزرگ، بهینه به نظر می‌رسد.
دستگاه جدید ال‌جی در کشورمان دارای بدنه‌ای یکپارچه سیاه می باشد و تنوع قابل‌قبولی از پورت های  ارتباطی را در خود جای داده است. این مانیتور + تلویزیون از رابط کاربری تلویزیون‌های میان‌رده‌ی ال‌جی بهره می‌برد و شما می‌توانید در آن تنظیمات مربوط به شبکه‌های گوناگون را شبیه به یک تلویزیون عادی انجام دهید یا هر زمان که بخواهید تغییر وضعیت گیرنده‌ی دیجیتال به HDMI یا VGA میان کامپیوتر، تلویزیون و... بپردازید.

 

 

بسته‌بندی این دستگاه بیشتر به مانیتور شبیه است. اگر بخواهیم فقط با توجه به بسته‌بندی اظهارنظر کرده، با مانیتوری بزرگ مواجه هستیم که قطعات آن در دو قسمت و سه سمت جداگانه گنجانده شده‌اند. در آغاز ، با دو قسمت پایه‌ی سیاه‌رنگ و خوش‌ساخت آن مواجه خواهید شد. پایه به وسیله‌ی پیچ در جای خود ثابت میگردد و خوشبختانه در پشت آن فضایی وجود دارد برای قرارگیری همه ی کابل‌هایی که قرار است در پشت آن جای بگیرند یا بعدا به آن اضافه گردند. پایه حس‌وحالی یکپارچه داشته؛ اما شبیه بقیه ی تولیدات میان‌رده خیلی خش‌پذیر است. شاید بد نباشد مایع ضد‌خشی که جدیدا در کیک استارتر شروع به کار کرده است، به دست ال جی هم برسد تا بتواند با اضافه‌کردن لایه‌ای، به محافظت از دستگاه های حساس خود بپردازد.
از پایه که بگذریم، در قسمتی دیگر دفترچه‌ی راهنما، ریموت کنترل، باتری و آداپتور AC این تلویزیون ـ مانیتور را میبینیم. از این قسمت که بگذرید، بدنه‌ی تلویزیون در پوششی حساس قرار گرفته است و از دیدن آن متعجب خواهید شد. قابی سیاه‌رنگ که در پشت خود بافت خوشایندی داشته و بیش از قبل به جذابیت آن اضافه کرده است. حاشیه‌ها و کناره‌های این قاب هم از جنس پلاستیک پایه‌ و خیلی حساس‌اند؛ اما با توجه به قیمت کم این دستگاه ، این اتفاق خیلی خارج از انتظار نیست. قطعا نمی شود این محصول را با مانیتورهای پیشرفته‌ی ایسوس قیاس کرد که حاشیه‌ی نمایشگر ندارند یا حاشیه‌ای فلزی، قاب را در خود جای داده است.
 
 
 

 

طراحی این دستگاه بیشتر شبیه به تلویزیون‌های میان‌رده می باشد. هرچند ظرافت مدل های گران‌قیمت ال‌جی در آن کمرنگ است؛ می شود گفت که زیباست. به‌خوبی توانسته دو اسپیکر تولید ال‌جی را در خود جا دهد و وقتی از جلو و از کناره آن را ببینیم ، متوجه ضخامت آن نمی‌شویم. لبه‌ها تیز می باشند و تلاش می‌کنند حس یکپارچگی بیشتری را القا کنند. در وسط قسمت پایینی قاب، نشان ال‌جی را که شبیه بیشتر تولیدات ال‌جی به وسیله‌ی یک نیم‌دایره حمایت می‌شود را میبینیم.
سادگی یکی از عناصر اولیه در این دستگاه است که در نصب این تلویزیون به آن برمی‌خورید. شما در پشت این تلویزیون ورودی آنتن، HDMI ،USB و Component/composite را دیده و تنها خروجی صدای تعبیه‌شده، خروجی هدفون می باشد و به غیر از آن خروجی دیگری پیدا نخواهید کرد. این مسئله  با توجه به کاربری‌های این دستگاه کم‌اهمیت می باشد؛ اما نقص محسوب می‌شود. به غیر از این، شما در کناره‌ی پایینی تلویزیون، دکمه‌های کنترل همیشگی ال‌جی را دیده که حتی در مدل های گران‌قیمت هم با همین شکل و ترتیب به کار رفته‌ است. یکی از قسمت های جذاب کار با این دستگاه ، منوی خوب ال‌جی می باشد که طراحی خوبی دارد و شما به راحتی می‌توانید به آن عادت کنید. استفاده از رنگ قرمز محبوب ال‌جی در آن زیاد می باشد؛ اما آزاردهنده نیست. بعد از راه اندازی تلویزیون، اولین گزینه ی شما زبان است که می شود فارسی را انتخاب کنید. دیگر قسمت ها و مخصوصا منو با دسترسی سریع، از گرافیک خوبی برخوردار هستند و برخلاف دیگر میان‌رده‌ها که استفاده‌ی اندکی از آیکون‌های گوناگون کرده‌اند، ال‌جی به هر چه گرافیکی‌تر بودن رابط کاربری توجه دارد. شاید مهم‌ترین فرق ال‌جی را بشود استفاده از فرم دایره در کنترل صدا دانست.

 

 

 

ریموت کنترل این دستگاه نمونه‌ای تکراری است که روی تلویزیون‌های میان‌رده‌ی ال‌جی دیده می‌شود؛ اما باید قبول کرد که در مدل خود بی‌نظیر است؛ چون که مانیتورها اصولا ریموت کنترل ندارند. این ریموت کنترل که توسط دو باتری نیم‌قلمی کار می‌کند، خیلی ساده بوده و از دقت تولید خوبی برخوردار است. رنگ‌بندی دکمه‌ها گیج‌کننده نیست و روان عمل می‌کند. هرچند که در آغاز حدس میزدیم جاگذاری دکمه‌ها خیلی خوب نیست و رنگ‌بندی تکراری امکان دارد باعث گیج‌شدن شما شود؛ باید گفت در استفاده این‌طور نبود. اکثر دکمه‌ها در سه ستون گوناگ.ن جا گرفته‌اند و بیشترین اندازه ی فعالیت دکمه‌ها به دکمه‌های چند جهته‌ی ال‌جی مربوط می‌شود که در قسمت پایین قرار گرفته‌اند؛ زیر منوهای گوناگونی که در کناره‌ها قرار دارند. در انتها هم دکمه‌های پخش و چهار دکمه‌ی رنگی معروف قرار دارند. باید گفت که با توجه به فناوری  انحصاری ال‌جی که نام Simplink بر آن گذاشته شده است، این ریموت کنترل به این جهت تولید شده تا برای هدایت سینمای خانگی و دیگر پخش‌کننده‌های تولیدشده‌ی ال‌جی هم کاربرد داشته باشد. به عبارت ساده‌تر، این ریموت کنترل استفاده‌ای مجدد از دستگاهی است که تا به امروز بارها و بارها در دستگاه های گوناگون به کار گرفته شده و از نظر همه کارایی قابل‌قبولی داشته است.

 

 

 

 

به غیر از رنگ سیاه، رنگ‌ها در این تلویزیون ـ مانیتور شفافیت خوبی داشته و میشود جزئیات را هم در آن دید. خوشبختانه اغراقی در رنگ‌ها نمی باشد و طبیعی به نظر می‌رسند؛ هرچند که موتور پردازش تصویر ال‌جی گاهی خیلی خوب عمل نکرده و شما باید به دقت آنچه میبینید ، اطمینان داشته باشید. محور دید هم خوب است و به خاطر  پنل IPS، تصویر از روشنایی مطلوبی برخوردار است. نکته‌ی بعد صدای قابل‌توجه ال‌جی است که با توجه به ابعاد کوچک تلویزیون بیش از حد انتظار و دارای توانی برابر با 10 وات است که با استفاده از دو اسپیکر یک‌جهته تأمین می‌شود. این یک‌جهته‌بودن اسپیکرها سبب می‌شود در بعضی مواقع، دقت صدا پایین‌تر از حد انتظار باشد. در کنار این مجموعه، داشتن تکنولوژی انحصاری Clear Voice II در شنیدن هر صدایی به شما کمک می‌کند و تجربه‌ی موسیقایی بسیار خوبی را برایتان به ارمغان می‌آورد.

 

 

 

در آخر باید گفت هر چند این دستگاه تکلیف معینی ندارد؛ (دقیقا نمی‌دانیم ال جی ابتدا به تولید یک مانیتور دست زده و بعد به آن گیرنده‌ی دیجیتال و رابط کاربری اضافه کرده است یا از آغاز تلویزیونی کوچک تولید شده و سپس تحت عنوان مانیتور به کار گرفته شده است) خیلی  ‌به‌صرفه است. تعدد درگاه‌های ارتباطی در کنار تصویر HD می تواند  است شما را از تهیه ی یک مانیتور بزرگ، یک تلویزیون کوچک و یک گیرنده‌ی دیجیتال منصرف کرده و دستگاهی چندگانه را برای شما به ارمغان آورد.

 

فروشگاه مرکزی ال جی

www.lgiran.com

 

صفحه نمايش
سايز صفحه 29 اينچ
تکنولوژي صفحه LED
نوع صفحه تخت
تصوير
کيفيت تصوير HD
رزولوشن 1366 × 768
نسبت تصوير 16:9
قابليت ارتقاء کيفيت تصوير accepted
3D - سه بعدی accepted
تبديل 2D به 3D accepted
تبديل 3D به 2D accepted
ساير توضيحات تصوير زاویه دید افقی: 178 درجه - زاویه دید عمودی: 178 درجه - سرعت پاسخگویی: 9.5 میلی ثانیه
صدا
سيستم صوتي 2 کاناله
تعداد بلندگوها دو عدد
توان خروجي کلي صدا 10 وات
توان هر بلندگو 5 وات
امکانات
رابط هوشمند accepted
دوربين accepted
قابليت کنترل حرکتي accepted
مرورگر اينترنت accepted
حسگر نور محيطي accepted
بازي accepted
Skype accepted
قفل کودک accepted
گيرنده ديجيتال accepted
ساير امکانات دارای منو OSD -دارای قابلیت تله‌تکست- دارای 8 کلید لمسی
درگاه هاي ارتباطي
درگاه USB accepted
تعداد درگاه‌هاي USB یک عدد
درگاه HDMI accepted
تعداد درگاه هاي HDMI یک عدد
تعداد رابط کامپوزيت (Composite) یک عدد
کامپوزيت (Composite) accepted
کامپوننت (Component) accepted
تعداد رابط کامپوننت (Component) یک عدد
اتصال بي‌سيم (Wi-Fi) accepted
پورت شبکه (LAN) accepted
خروجي صداي ديجيتال accepted
خروجي هدفون accepted
ساير توضيحات درگاه‌هاي ارتباطي دارای ورودی PC
ريموت کنترل
ريموت کنترل accepted
نوع عادي
جنس بدنه پلاستیک
ريموت کنترل روي صفحه accepted
تاچ پد accepted
ميکروفون accepted
باتري accepted
کنترل حرکتي accepted
نور پس زمينه accepted
قابليت اسکرول (پيمايش) accepted
NFC accepted
ساير توضيحات
عينک سه‌بعدي accepted
نوع پايه روميزي
ابعاد تلويزيون بدون پايه 6.5 × 41.0 × 66.8 سانتي‌متر
وزن تلويزيون بدون پايه 5.26 کيلوگرم
اقلام همراه دفترچه راهنما

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب